Vishay/BCcomponents BFC246945273
BFC246945273 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246945273
Brief Description
CAP FILM 27NF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC246945273.pdf
Availability of BFC246945273
QUANTITY
BFC246945273 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246945273
Internal Part NumberEIS-BFC246945273
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.027µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246945273
Related LinksBFC246, BFC246945273 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246945273 Details Description
Related parts for BFC246945273
IC SUPERVISOR MPU 4.65V RS 8SOIC datasheet.pdf
IC RF SYNTH DUAL W/DCXO 32MLP datasheet.pdf
IC FLOATING POINT DSP 256-BGA datasheet.pdf
RES SMD 2.64K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP CER 220PF 3.15KV RADIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TYPE K 400DEG F datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 2.1MM 12-24VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf