Vishay/BCcomponents BFC246951104
BFC246951104 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246951104
Brief Description
CAP FILM 100NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246951104.pdf
Availability of BFC246951104
QUANTITY
BFC246951104 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246951104
Internal Part NumberEIS-BFC246951104
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT469
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246951104
Related LinksBFC246, BFC246951104 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246951104 Details Description
Related parts for BFC246951104
RELAY SSR SPST SGL 0.20A 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 24pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS PIN datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1520 WHITE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A datasheet.pdf