Vishay/BCcomponents BFC246952222
BFC246952222 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246952222
Brief Description
CAP FILM 2.2NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246952222.pdf
Availability of BFC246952222
QUANTITY
BFC246952222 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246952222
Internal Part NumberEIS-BFC246952222
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246952222
Related LinksBFC246, BFC246952222 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246952222 Details Description
Related parts for BFC246952222
XFRMR LAMINATED 0.35VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 32V datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS DR LOW P datasheet.pdf