Vishay/BCcomponents BFC246955152
BFC246955152 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246955152
Brief Description
CAP FILM 1.5NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246955152.pdf
Availability of BFC246955152
QUANTITY
BFC246955152 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246955152
Internal Part NumberEIS-BFC246955152
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package4,000
Packaging*
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246955152
Related LinksBFC246, BFC246955152 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246955152 Details Description
Related parts for BFC246955152
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC FIFO 512X9 SYNC 25NS 32-TQFP datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4129-A datasheet.pdf
1.25MM M/M 6POS 30AWG 150MM datasheet.pdf