Vishay/BCcomponents BFC246955393
BFC246955393 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246955393
Brief Description
CAP FILM 39NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246955393.pdf
Availability of BFC246955393
QUANTITY
BFC246955393 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246955393
Internal Part NumberEIS-BFC246955393
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246955393
Related LinksBFC246, BFC246955393 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246955393 Details Description
Related parts for BFC246955393
SENSOR OPTO TRANS REFL THRU PCB datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 43 POS .236 SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 28PLCC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CLEAN & STRIP UNITIZED WHEEL 7S datasheet.pdf
RES 1.5K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
HDR RA 12POS 2.54MM datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 90D B/T datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14D OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf