Vishay/BCcomponents BFC246956102
BFC246956102 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246956102
Brief Description
CAP FILM 1NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246956102.pdf
Availability of BFC246956102
QUANTITY
BFC246956102 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246956102
Internal Part NumberEIS-BFC246956102
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package4,000
Packaging*
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246956102
Related LinksBFC246, BFC246956102 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246956102 Details Description
Related parts for BFC246956102
MOSFET P-CH 40V 6A 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LVL BLANK/RD DIFF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 48UQFN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.8A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
MC6 24VDC SS SFTY CONT PWR/RST-2 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf