Vishay/BCcomponents BFC246959472
BFC246959472 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246959472
Brief Description
CAP FILM 4.7NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246959472.pdf
Availability of BFC246959472
QUANTITY
BFC246959472 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246959472
Internal Part NumberEIS-BFC246959472
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246959472
Related LinksBFC246, BFC246959472 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246959472 Details Description
Related parts for BFC246959472
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24DIP datasheet.pdf
IC MUX 2:1 LVDS RPE 16-MLF datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC CONFIG DEVICE 212KBIT 20PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FILTER SAW 433.92MHZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 150MA 9 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
CAP 10KVP 800PF 10% datasheet.pdf