Vishay/BCcomponents BFC246962123
BFC246962123 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246962123
Brief Description
CAP FILM 12NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246962123.pdf
Availability of BFC246962123
QUANTITY
BFC246962123 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246962123
Internal Part NumberEIS-BFC246962123
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246962123
Related LinksBFC246, BFC246962123 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246962123 Details Description
Related parts for BFC246962123
BOARD EVAL W/SI3201 INTERFACE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 24SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 MULTICH 16SOIC datasheet.pdf
XBEE PRO 802.15.4 10MW RPSMA datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf