Vishay/BCcomponents BFC247021333
BFC247021333 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247021333
Brief Description
CAP FILM 33NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247021333.pdf
Availability of BFC247021333
QUANTITY
BFC247021333 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247021333
Internal Part NumberEIS-BFC247021333
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247021333
Related LinksBFC247, BFC247021333 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247021333 Details Description
Related parts for BFC247021333
CONN RECEPTACLE HOUSING 5POS 2MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 100MW VMD2 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 1A D2PAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC VCXO 16.896MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 3.81MM R/A BK datasheet.pdf