Vishay/BCcomponents BFC247021334
BFC247021334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247021334
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247021334.pdf
Availability of BFC247021334
QUANTITY
BFC247021334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247021334
Internal Part NumberEIS-BFC247021334
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT470
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247021334
Related LinksBFC247, BFC247021334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247021334 Details Description
Related parts for BFC247021334
IC COMPARATOR W/REFERENCE SC70-5 datasheet.pdf
RES 7.77K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TAP SWITCH DIALS datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW MICROMELF datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV U2J 1812 datasheet.pdf