Vishay/BCcomponents BFC247028473
BFC247028473 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247028473
Brief Description
CAP FILM 47NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247028473.pdf
Availability of BFC247028473
QUANTITY
BFC247028473 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247028473
Internal Part NumberEIS-BFC247028473
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247028473
Related LinksBFC247, BFC247028473 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247028473 Details Description
Related parts for BFC247028473
POT 1M OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC CPLD 72MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
ENCODER ROTARY OPTICAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
RES 17.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 60MA SOT223 datasheet.pdf
RES 3.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf