Vishay/BCcomponents BFC247048223
BFC247048223 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247048223
Brief Description
CAP FILM 22NF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC247048223.pdf
Availability of BFC247048223
QUANTITY
BFC247048223 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247048223
Internal Part NumberEIS-BFC247048223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247048223
Related LinksBFC247, BFC247048223 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247048223 Details Description
Related parts for BFC247048223
DIODE GEN PURP 1KV 1A SMA datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 5.5A D2PAK datasheet.pdf
CAP FILM 1.1UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
PC TERMINAL BLOCK 4POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf