Vishay/BCcomponents BFC247055473
BFC247055473 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247055473
Brief Description
CAP FILM 47NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247055473.pdf
Availability of BFC247055473
QUANTITY
BFC247055473 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247055473
Internal Part NumberEIS-BFC247055473
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247055473
Related LinksBFC247, BFC247055473 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247055473 Details Description
Related parts for BFC247055473
CONN HEADER LOPRO STR .100 10POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
IC LP ADSL LINE DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32TSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 179BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
4998 10 499810 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf