Vishay/BCcomponents BFC247056473
BFC247056473 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247056473
Brief Description
CAP FILM 47NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247056473.pdf
Availability of BFC247056473
QUANTITY
BFC247056473 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247056473
Internal Part NumberEIS-BFC247056473
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247056473
Related LinksBFC247, BFC247056473 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247056473 Details Description
Related parts for BFC247056473
RES SMD 1.47KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN D-SUB LATCH SLIDE 25POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 10POS STR T/H 5V datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 69MA 9.8 OHM SMD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1KX9 15NS 32QFP datasheet.pdf
IR CON 16 PIN CRIMP GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 62NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf