Vishay/BCcomponents BFC247056562
BFC247056562 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247056562
Brief Description
CAP FILM 5.6NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247056562.pdf
Availability of BFC247056562
QUANTITY
BFC247056562 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247056562
Internal Part NumberEIS-BFC247056562
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247056562
Related LinksBFC247, BFC247056562 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247056562 Details Description
Related parts for BFC247056562
SWITCH UNIT 22MM SELECT 3POS datasheet.pdf
IC LCD SUPPLY TFT QUAD 24HTSSOP datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.6A SYNC SOT-25 datasheet.pdf
JUNCTION BLOCK STUD BLK BASE datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 15ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
EJECTOR/WIRE STOP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAB TBF 20 O/R datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf