Vishay/BCcomponents BFC247086223
BFC247086223 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247086223
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 22NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247086223.pdf
Availability of BFC247086223
QUANTITY
BFC247086223 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247086223
Internal Part NumberEIS-BFC247086223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT470
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247086223
Related LinksBFC247, BFC247086223 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247086223 Details Description
Related parts for BFC247086223
CONN PC PIN CIRC .156DIA TINLEAD datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.4MM 20POS TEST SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW ALF2 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
MOUNT SQUARE TO5/TO18 0.180" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 26A TO-220 datasheet.pdf
AVT3(FS-T) SNAP ACTION SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 300V SCREW datasheet.pdf