Vishay/BCcomponents BFC247086274
BFC247086274 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247086274
Brief Description
CAP FILM 270NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247086274.pdf
Availability of BFC247086274
QUANTITY
BFC247086274 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247086274
Internal Part NumberEIS-BFC247086274
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT470
Packaging*
Capacitance0.27µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247086274
Related LinksBFC247, BFC247086274 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247086274 Details Description
Related parts for BFC247086274
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PWM POWERSO10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 13MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 450MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 75UF 20% 8V RADIAL datasheet.pdf