Vishay/BCcomponents BFC247086394
BFC247086394 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247086394
Brief Description
CAP FILM 390NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247086394.pdf
Availability of BFC247086394
QUANTITY
BFC247086394 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247086394
Internal Part NumberEIS-BFC247086394
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT470
Packaging*
Capacitance0.39µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247086394
Related LinksBFC247, BFC247086394 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247086394 Details Description
Related parts for BFC247086394
BOX ABS BLACK 5.12"L X 2.56"W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 362 I/O 672FBGA datasheet.pdf
ESD LAB COAT W/SNAPS WHITE 5XL datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
FIBER OPTIC TRANSCEIVER datasheet.pdf
RES 9.9K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf