Vishay/BCcomponents BFC247932364
BFC247932364 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247932364
Brief Description
CAP FILM 360NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC247932364.pdf
Availability of BFC247932364
QUANTITY
BFC247932364 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247932364
Internal Part NumberEIS-BFC247932364
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP479
Packaging*
Capacitance0.36µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC100V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247932364
Related LinksBFC247, BFC247932364 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247932364 Details Description
Related parts for BFC247932364
RES 12 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC PROG 27BIT PAR-SRL RCVR 80BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf