Vishay/BCcomponents BFC247935114
BFC247935114 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247935114
Brief Description
CAP FILM 110NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC247935114.pdf
Availability of BFC247935114
QUANTITY
BFC247935114 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247935114
Internal Part NumberEIS-BFC247935114
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.11µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC100V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247935114
Related LinksBFC247, BFC247935114 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247935114 Details Description
Related parts for BFC247935114
LED ALINGAP RA GRN DIF 565NM SMD datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS 30AWG WIRE datasheet.pdf
CONN RECEPT KIT 24POS 4ROW STR datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.4V 4-USP datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf