Vishay/BCcomponents BFC247935624
BFC247935624 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247935624
Brief Description
CAP FILM 620NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC247935624.pdf
Availability of BFC247935624
QUANTITY
BFC247935624 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247935624
Internal Part NumberEIS-BFC247935624
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package700
Packaging*
Capacitance0.62µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC100V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247935624
Related LinksBFC247, BFC247935624 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247935624 Details Description
Related parts for BFC247935624
CAP CER 330PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
EPOXY ADHESIVE CONDUCTIVE datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 150MW 0503 datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
CAP FILM 19UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN DSUB 50POS datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL MNT 2MM RND .188" datasheet.pdf