Vishay/BCcomponents BFC247944114
BFC247944114 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247944114
Brief Description
CAP FILM 110NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC247944114.pdf
Availability of BFC247944114
QUANTITY
BFC247944114 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247944114
Internal Part NumberEIS-BFC247944114
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.11µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247944114
Related LinksBFC247, BFC247944114 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247944114 Details Description
Related parts for BFC247944114
LED 2 DIGIT GREEN COMMON ANODE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 620K OHM 0606 datasheet.pdf
RES 100 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 1/8" 6.63" datasheet.pdf
CRYSTAL 16.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf