Vishay/BCcomponents BFC247944275
BFC247944275 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247944275
Brief Description
CAP FILM 2.7UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC247944275.pdf
Availability of BFC247944275
QUANTITY
BFC247944275 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247944275
Internal Part NumberEIS-BFC247944275
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package300
Packaging*
Capacitance2.7µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247944275
Related LinksBFC247, BFC247944275 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247944275 Details Description
Related parts for BFC247944275
RES SMD 56K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
PUMP ONLY ONE-TOUCH SS 6OZ STEM datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
FILTER 15A SLIDE-IN MOUNT 33PF datasheet.pdf
MBXL R/A HDR STR 2P+24S+2P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RND SPACER 0.105" NYLON 11.94MM datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
GIGA-ACCESSETHERLINX-II, TX/4 + datasheet.pdf
OSC MEMS 148.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf