Vishay/BCcomponents BFC247952473
BFC247952473 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247952473
Brief Description
CAP FILM 47NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247952473.pdf
Availability of BFC247952473
QUANTITY
BFC247952473 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247952473
Internal Part NumberEIS-BFC247952473
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247952473
Related LinksBFC247, BFC247952473 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247952473 Details Description
Related parts for BFC247952473
IC AMP SIL-MMIC TSLP-16-1 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 91.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf