Vishay/BCcomponents BFC247955124
BFC247955124 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247955124
Brief Description
CAP FILM 120NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247955124.pdf
Availability of BFC247955124
QUANTITY
BFC247955124 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247955124
Internal Part NumberEIS-BFC247955124
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package800
Packaging*
Capacitance0.12µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247955124
Related LinksBFC247, BFC247955124 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247955124 Details Description
Related parts for BFC247955124
CONN 2MM HOUSING 4 POS DUAL datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV POWER MOSFET 8SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf