Vishay/BCcomponents BFC247955224
BFC247955224 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247955224
Brief Description
CAP FILM 220NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247955224.pdf
Availability of BFC247955224
QUANTITY
BFC247955224 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247955224
Internal Part NumberEIS-BFC247955224
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package600
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247955224
Related LinksBFC247, BFC247955224 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247955224 Details Description
Related parts for BFC247955224
MOSFET 2N/2P-CH 30V 2.7A/2A SM8 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 100VDC 1913 datasheet.pdf
SCR MOD SPLIT PWR-BLOK 800V 20A datasheet.pdf
IC SRAM 18KBIT 55NS 52PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES CHAS MNT 60K OHM 5% 100W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf