Vishay/BCcomponents BFC247955273
BFC247955273 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247955273
Brief Description
CAP FILM 27NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247955273.pdf
Availability of BFC247955273
QUANTITY
BFC247955273 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247955273
Internal Part NumberEIS-BFC247955273
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.027µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247955273
Related LinksBFC247, BFC247955273 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247955273 Details Description
Related parts for BFC247955273
IDC CABLE - MPK14K/MC14M/MPK14K datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 800V 28A SP3 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 4.72" DIA BLACK datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf