Vishay/BCcomponents BFC247955433
BFC247955433 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247955433
Brief Description
CAP FILM 43NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247955433.pdf
Availability of BFC247955433
QUANTITY
BFC247955433 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247955433
Internal Part NumberEIS-BFC247955433
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.043µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247955433
Related LinksBFC247, BFC247955433 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247955433 Details Description
Related parts for BFC247955433
IC ADC 10BIT 4CH 200KSPS 10MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 165 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.6A 86 MOHM SMD datasheet.pdf
1.0MM WTB SMT SNGL ST datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO202AA datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf