Vishay/BCcomponents BFC247965123
BFC247965123 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247965123
Brief Description
CAP FILM 12NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC247965123.pdf
Availability of BFC247965123
QUANTITY
BFC247965123 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247965123
Internal Part NumberEIS-BFC247965123
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247965123
Related LinksBFC247, BFC247965123 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247965123 Details Description
Related parts for BFC247965123
FUSE GLASS 7A 350VAC 140VDC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 1.5A DO214AC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS RT ANG PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5V OUT SMD datasheet.pdf
LED CBI 5MM AMBER TH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 30W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
MKP 2.5UF 5% 1000VDC DRAWING T4 datasheet.pdf