Vishay/BCcomponents BFC247965513
BFC247965513 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247965513
Brief Description
CAP FILM 51NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC247965513.pdf
Availability of BFC247965513
QUANTITY
BFC247965513 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247965513
Internal Part NumberEIS-BFC247965513
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package900
Packaging*
Capacitance0.051µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247965513
Related LinksBFC247, BFC247965513 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247965513 Details Description
Related parts for BFC247965513
CONN RECEPT HOUSING 14POS 2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 409MA 1.2 OHM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK datasheet.pdf
BLACK ROCKER ANCHOR LEGEND datasheet.pdf
IC HI/LO-SIDE DVR 3A 120V 8SOPWR datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.5"L X 4.02"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
BUZZER 16-28VDC/AC 75-85DB PNL datasheet.pdf
6.5MM WTB HDR WBOSSKINK MINT2CKT datasheet.pdf