Eaton (formerly Cooper Bussmann) BK/1A3399-10
BK/1A3399-10 picture photo
Mfg. Part Number
BK/1A3399-10
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE CLIP CARTRIDGE PCB
Datasheet Download
BK/1A3399-10.pdf
Availability of BK/1A3399-10
QUANTITY
BK/1A3399-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of BK/1A3399-10
Internal Part NumberEIS-BK/1A3399-10
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
Series1AXXXX
Fuseholder TypeClip
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related Products5mm Dia
Fuse Size5mm Dia
Number of Circuits1
Voltage-
Current Rating-
Mounting TypePCB
OrientationHorizontal
Termination StylePC Pin
Contact MaterialSpring Bronze
Contact FinishTin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK/1A3399-10
Related LinksBK/1A3, BK/1A3399-10 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BK/1A3399-10 Details Description
Related parts for BK/1A3399-10
IC FPGA 404 I/O 560MBGA datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 3.3V LP 8SOIC datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 90POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR - PRINTED CIRCUIT datasheet.pdf
RES SMD 597 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SL HDR .120 RA HT TIN 8CKT datasheet.pdf
CONN RCP SS 3POS SQ FLG W/PIN datasheet.pdf