Eaton (formerly Cooper Bussmann) BK/ATC-20ID
BK/ATC-20ID picture photo
Mfg. Part Number
BK/ATC-20ID
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE AUTOMOTIVE 20A 32VDC BLADE
Datasheet Download
BK/ATC-20ID.pdf
Availability of BK/ATC-20ID
QUANTITY
BK/ATC-20ID Order Process
Ship out your order
Specifications of BK/ATC-20ID
Internal Part NumberEIS-BK/ATC-20ID
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK/ATC-20ID
Related LinksBK/AT, BK/ATC-20ID Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BK/ATC-20ID Details Description
Related parts for BK/ATC-20ID
IC 12BIT 200KHZ SMPL A/D 8VSSOP datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 10A TO263AB datasheet.pdf
Connector Header 15 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL 2 X 55V 650VA datasheet.pdf
FIXED IND 0.2NH 320MA 200 MOHM datasheet.pdf