Eaton (formerly Cooper Bussmann) BK/MDL-V-1/200
BK/MDL-V-1/200 picture photo
Mfg. Part Number
BK/MDL-V-1/200
Brief Description
FUSE GLASS 5MA 250VAC 3AB 3AG
Datasheet Download
BK/MDL-V-1/200.pdf
Availability of BK/MDL-V-1/200
QUANTITY
BK/MDL-V-1/200 Order Process
Ship out your order
Specifications of BK/MDL-V-1/200
Internal Part NumberEIS-BK/MDL-V-1/200
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyFuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK/MDL-V-1/200
Related LinksBK/MDL-, BK/MDL-V-1/200 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BK/MDL-V-1/200 Details Description
Related parts for BK/MDL-V-1/200
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 14.4A 8HVSON datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 60W datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ INCREASE DB datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
MICRO 25P 18' RBW AEROGRADE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf