Eaton (formerly Cooper Bussmann) BK/MDL-V-1/32
BK/MDL-V-1/32 picture photo
Mfg. Part Number
BK/MDL-V-1/32
Brief Description
FUSE GLASS 32MA 250VAC 3AB 3AG
Datasheet Download
BK/MDL-V-1/32.pdf
Availability of BK/MDL-V-1/32
QUANTITY
BK/MDL-V-1/32 Order Process
Ship out your order
Specifications of BK/MDL-V-1/32
Internal Part NumberEIS-BK/MDL-V-1/32
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyFuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK/MDL-V-1/32
Related LinksBK/MDL, BK/MDL-V-1/32 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BK/MDL-V-1/32 Details Description
Related parts for BK/MDL-V-1/32
CONN RECEPT 4POS FMALE PCB datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 3.6V 8.5MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC FIFO 8192X18 LP 20NS 64QFP datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf