Eaton (formerly Cooper Bussmann) BK/TDC180-13A
BK/TDC180-13A picture photo
Mfg. Part Number
BK/TDC180-13A
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE 13A 240V FST BRITISH BS IEC
Datasheet Download
BK/TDC180-13A.pdf
Availability of BK/TDC180-13A
QUANTITY
BK/TDC180-13A Order Process
Ship out your order
Specifications of BK/TDC180-13A
Internal Part NumberEIS-BK/TDC180-13A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK/TDC180-13A
Related LinksBK/TDC, BK/TDC180-13A Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BK/TDC180-13A Details Description
Related parts for BK/TDC180-13A
Crystal 4.194304MHz 50ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf