Taiyo Yuden BK0603TS241-T
BK0603TS241-T picture photo
Mfg. Part Number
BK0603TS241-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 240 OHM 0201
Datasheet Download
BK0603TS241-T.pdf
Availability of BK0603TS241-T
QUANTITY
BK0603TS241-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK0603TS241-T
Internal Part NumberEIS-BK0603TS241-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package1
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency240 Ohm @ 100MHz
Current Rating400mA
DC Resistance (DCR)320 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0201 (0603 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.013" (0.33mm)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK0603TS241-T
Related LinksBK0603, BK0603TS241-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK0603TS241-T Details Description
Related parts for BK0603TS241-T
IC REG LDO ADJ 0.75A TO263-5 datasheet.pdf
VARISTOR 819V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 250MW SOT23 datasheet.pdf
IC CLK ZDB 9OUT 133MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 7A 125V datasheet.pdf
COVER SCREW STRAIGHT 4X4X24" datasheet.pdf
CABLE 8COND 28AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator S2Cwire Dimming 800mA (Flash) Camera Flash 12-TDFN (3x3) datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
FUSE 160A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf