Eaton (formerly Cooper Bussmann) BK1/A304-250MA
BK1/A304-250MA picture photo
Mfg. Part Number
BK1/A304-250MA
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
BUSSMANN 304 250MA 1000
Datasheet Download
BK1/A304-250MA.pdf
Availability of BK1/A304-250MA
QUANTITY
BK1/A304-250MA Order Process
Ship out your order
Specifications of BK1/A304-250MA
Internal Part NumberEIS-BK1/A304-250MA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK1/A304-250MA
Related LinksBK1/A30, BK1/A304-250MA Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BK1/A304-250MA Details Description
Related parts for BK1/A304-250MA
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC AFE 24BIT 64KSPS 2CH 20QFN datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf