Taiyo Yuden BK1005HS100-T
BK1005HS100-T picture photo
Mfg. Part Number
BK1005HS100-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0402
Datasheet Download
BK1005HS100-T.pdf
Availability of BK1005HS100-T
QUANTITY
BK1005HS100-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK1005HS100-T
Internal Part NumberEIS-BK1005HS100-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency10 Ohm @ 100MHz
Current Rating1A
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK1005HS100-T
Related LinksBK1005, BK1005HS100-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK1005HS100-T Details Description
Related parts for BK1005HS100-T
TERMINAL BLOCK 7MM VERT 4POS PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 5100PF 100V 1% BP 1825 datasheet.pdf
RES 0.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT SOLDER NONSHO datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf
FLAT HEATPIPE 25W 2.5X8.2X200MM datasheet.pdf
RES SMD 1.33M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf