Taiyo Yuden BK1005HS601-T
BK1005HS601-T picture photo
Mfg. Part Number
BK1005HS601-T
Brief Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0402
Datasheet Download
BK1005HS601-T.pdf
Availability of BK1005HS601-T
QUANTITY
BK1005HS601-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK1005HS601-T
Internal Part NumberEIS-BK1005HS601-T
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK1005HS601-T
Related LinksBK1005, BK1005HS601-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK1005HS601-T Details Description
Related parts for BK1005HS601-T
IC REG BUCK ADJ 2A TO263-5 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.3VC SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
HEATSHK 6.35MM ID 50MM PRESCORE datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW TUMD2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf