Taiyo Yuden BK1005HW680-T
BK1005HW680-T picture photo
Mfg. Part Number
BK1005HW680-T
Brief Description
FERRITE BEAD 68 OHM 0402
Datasheet Download
BK1005HW680-T.pdf
Availability of BK1005HW680-T
QUANTITY
BK1005HW680-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK1005HW680-T
Internal Part NumberEIS-BK1005HW680-T
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency68 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK1005HW680-T
Related LinksBK1005, BK1005HW680-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK1005HW680-T Details Description
Related parts for BK1005HW680-T
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
STATION 2-PUSHBUTTON 2-SPEED datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
GDT 420V 1KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
NEST MTG BLOCK datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SER 40VQLP datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 4PVH 4COL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf