Taiyo Yuden BK1608HW431-T
BK1608HW431-T picture photo
Mfg. Part Number
BK1608HW431-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 430 OHM 0603
Datasheet Download
BK1608HW431-T.pdf
Availability of BK1608HW431-T
QUANTITY
BK1608HW431-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK1608HW431-T
Internal Part NumberEIS-BK1608HW431-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency430 Ohm @ 100MHz
Current Rating400mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK1608HW431-T
Related LinksBK1608, BK1608HW431-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK1608HW431-T Details Description
Related parts for BK1608HW431-T
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 1A DO204AL datasheet.pdf
RES 470 OHM 9W 5% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE HOUSING FOR PCB CONNECTORS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf