Taiyo Yuden BK1608TS431-T
BK1608TS431-T picture photo
Mfg. Part Number
BK1608TS431-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 430 OHM 0603
Datasheet Download
BK1608TS431-T.pdf
Availability of BK1608TS431-T
QUANTITY
BK1608TS431-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK1608TS431-T
Internal Part NumberEIS-BK1608TS431-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency430 Ohm @ 100MHz
Current Rating400mA
DC Resistance (DCR)273 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK1608TS431-T
Related LinksBK1608, BK1608TS431-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK1608TS431-T Details Description
Related parts for BK1608TS431-T
NUT DRIVER HEX SOCKET M3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER TRI-AXIS 14DFN datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
DRAG datasheet.pdf
IC GATE EXCL OR SGL 2INP X2DFN-4 datasheet.pdf
HANDHELD CARTRIDGES datasheet.pdf
180UF 50V 9.53X68.26 AXI datasheet.pdf