Taiyo Yuden BK20104M601-T
BK20104M601-T picture photo
Mfg. Part Number
BK20104M601-T
Brief Description
FERRITE BEAD ARRAY 600 OHM 0804
Datasheet Download
BK20104M601-T.pdf
Availability of BK20104M601-T
QUANTITY
BK20104M601-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK20104M601-T
Internal Part NumberEIS-BK20104M601-T
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.020" (0.50mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK20104M601-T
Related LinksBK2010, BK20104M601-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK20104M601-T Details Description
Related parts for BK20104M601-T
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
MODULE DDR2 512MB 244-DIMM datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 2W 12V 167MA OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
XFRMR MAGNT MOD 1PORT POE 10/100 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.85W SOD64 datasheet.pdf