Taiyo Yuden BK2125HM471-T
BK2125HM471-T picture photo
Mfg. Part Number
BK2125HM471-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0805
Datasheet Download
BK2125HM471-T.pdf
Availability of BK2125HM471-T
QUANTITY
BK2125HM471-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK2125HM471-T
Internal Part NumberEIS-BK2125HM471-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency470 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK2125HM471-T
Related LinksBK2125, BK2125HM471-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK2125HM471-T Details Description
Related parts for BK2125HM471-T
RES 22 OHM 4.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 0.007 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC GATE 2.5K TSSOP14 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf