Taiyo Yuden BK32164M301-T
BK32164M301-T picture photo
Mfg. Part Number
BK32164M301-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD ARRAY 300 OHM 1206
Datasheet Download
BK32164M301-T.pdf
Availability of BK32164M301-T
QUANTITY
BK32164M301-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK32164M301-T
Internal Part NumberEIS-BK32164M301-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency300 Ohm @ 100MHz
Current Rating150mA
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK32164M301-T
Related LinksBK3216, BK32164M301-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK32164M301-T Details Description
Related parts for BK32164M301-T
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT LOPRO DL 100PS 1MM SMD datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR DPST 0.05A 8SMD GW datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 75K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf