Taiyo Yuden BK32164W601-T
BK32164W601-T picture photo
Mfg. Part Number
BK32164W601-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD ARRAY 600 OHM 1206
Datasheet Download
BK32164W601-T.pdf
Availability of BK32164W601-T
QUANTITY
BK32164W601-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK32164W601-T
Internal Part NumberEIS-BK32164W601-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK32164W601-T
Related LinksBK3216, BK32164W601-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK32164W601-T Details Description
Related parts for BK32164W601-T
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.8UH 8.6A 16.2 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS INLINE PIN datasheet.pdf