Taiyo Yuden BK32164W601-T
BK32164W601-T picture photo
Mfg. Part Number
BK32164W601-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD ARRAY 600 OHM 1206
Datasheet Download
BK32164W601-T.pdf
Availability of BK32164W601-T
QUANTITY
BK32164W601-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK32164W601-T
Internal Part NumberEIS-BK32164W601-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK32164W601-T
Related LinksBK3216, BK32164W601-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK32164W601-T Details Description
Related parts for BK32164W601-T
FIXED IND 100MH 90MA 76 OHM TH datasheet.pdf
SLEEVE DISSIPATIVE ONE-TOUCH 8OZ datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DUPLEX PATCH CABLE LC-SC MM 62.5 datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf