ITT Cannon, LLC BKAD1-125-30020
BKAD1-125-30020 picture photo
Mfg. Part Number
BKAD1-125-30020
Brief Description
RACK AND PANEL PLUG 125POS
Datasheet Download
BKAD1-125-30020.pdf
Availability of BKAD1-125-30020
QUANTITY
BKAD1-125-30020 Order Process
Ship out your order
Specifications of BKAD1-125-30020
Internal Part NumberEIS-BKAD1-125-30020
PackagingBulk
Shell StylePlug
Shell Size1
Cavity A60
Shell PlatingChromate
TerminationCrimp
FeaturesRear Release
Note-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKAD1-125-30020
Related LinksBKAD1-1, BKAD1-125-30020 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
BKAD1-125-30020 Details Description
Related parts for BKAD1-125-30020
FIXED IND 120UH 370MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONN RECEPT 12 POS METRIMATE datasheet.pdf
CONN IDC 15POS .100 GOLD 24AWG datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
OPTO INTERRUPTER datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS R/A DL GRAY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT NK datasheet.pdf
21WA4 FE_ANG_20 A PL3_BRACKET_CL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf