ITT Cannon, LLC BKAD1-125-40007
BKAD1-125-40007 picture photo
Mfg. Part Number
BKAD1-125-40007
Brief Description
RACK AND PANEL RCPT 125POS
Datasheet Download
BKAD1-125-40007.pdf
Availability of BKAD1-125-40007
QUANTITY
BKAD1-125-40007 Order Process
Ship out your order
Specifications of BKAD1-125-40007
Internal Part NumberEIS-BKAD1-125-40007
PackagingBulk
Shell StyleReceptacle
Shell Size1
Cavity A60
Shell PlatingChromate
TerminationCrimp
FeaturesRear Release
Note-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKAD1-125-40007
Related LinksBKAD1-1, BKAD1-125-40007 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
BKAD1-125-40007 Details Description
Related parts for BKAD1-125-40007
IC CTRLR HOTSWAP NEGVOLT 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
MODULE DDR-400 512MB 184-DIMM datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 440MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS INLINE PIN datasheet.pdf