ITT Cannon, LLC BKAD1-12540001F0
BKAD1-12540001F0 picture photo
Mfg. Part Number
BKAD1-12540001F0
Brief Description
RACK AND PANEL RCPT 125POS
Datasheet Download
BKAD1-12540001F0.pdf
Availability of BKAD1-12540001F0
QUANTITY
BKAD1-12540001F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of BKAD1-12540001F0
Internal Part NumberEIS-BKAD1-12540001F0
PackagingBulk
Shell StyleReceptacle - Shell
Shell Size1
Cavity A60
Shell PlatingChromate
Termination-
FeaturesRear Release
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKAD1-12540001F0
Related LinksBKAD1-12, BKAD1-12540001F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
BKAD1-12540001F0 Details Description
Related parts for BKAD1-12540001F0
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 8SOIJ datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 250VAC 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
DIP CABLE 40POS datasheet.pdf
IC PCI SW 12LANE 3PORT 324BGA datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
IC MCU 192KB FLASH 64MHZ 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
SPRING RETURN datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf